Kas yra Bitcoinas ?

Bitcoinas yra pati pirmoji kriptovaliuta , kuri buvo sukurta žmogaus , slapyvardžiu „Satoshi Nakamoto“ officialai šios kriptovaliutos įkūrėjas nėra pasiskelbęs.Ši kriptovaliuta padėjo žengti pirmąjį žingsnį kitų kritptovaliutų atsiradimui. Tai yra decentralizuota skaitmeninė valiuta , kuri tau suteikia galimybę atlikti niekeno neatidėliojimus pavedimus ,kas įprastu atveju būtų bankas , nes tavo pavedimas tiesiogiai keliauja kitam žmogui ar kažkur kitur kur tau reikia. Trumpai tariant tai yra elektroniniai pinigai ,kurie tau suteikia galimybę atlikti pavedimus tiesiogiai tarp vartotojų be niekeno įsikišimo. [ Norint sužinoti daugiau : „Bitcoin Wiki“ „Wikipedia lietuviškai“ „Originali Bitcoin Svetainė“ ]

Norint pradėti naudotis bitcoinu , tau nebūtina žinoti viso techninio detalumo. Tereikia piniginės ir adreso , kurią gali atsisiūsti į telefoną ,kompiuterį ar nusipirkti atskirą taip vadinamąją šaltają piniginę (cold-wallet/hardware wallet).

Kaip susikurti piniginę ?

Pradžioje išsirenkame kurią naudosimės , nes jų yra labai dauk išvardinsiu keletą,kad būtų galima pasirinkti. Svarbu žinoti tai ,kad kiekviena piniginė jums pačioje pradžioje sugeneruoja privačią fraze sudarytą iš keletos žodžių arba privatų raktą , kuriuos privaloma yra išsisaugoti ir niekam nerodyti , nes jie gali būti naudojami tik prisijungimui arba piniginės atkūrimui panaudoti.

Telefonui

Kompiuteriui.

bitcoin.org

Reikia žinoti , kad atsisiuntus piniginę į kompiuterį reikia palaukti kol ji sinchronizuosis su visa blokų grandine (blockchain) ,kas gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių , tačiau yra paprastesnis būdas , kurį rekomenduočiau tik žmonėms ,kas turi bent jau dalį techninių žinių kaip veikia kriptovaliutų piniginės , tai atsiūsti visą blokų grandinę (blockchain) ir įkelti į piniginės aplanką , kuris randasi jūsų kompiuterio %appdata% aplanke

Greičiausias būdas yra atsisiūsti electrum piniginę , kuri naudoja serverius indentifikuoti visai blokų grandinei kas būtų electrum piniginė ,tačiau jos mes nenaudojame tai dauk pasakyti ir negalime. (Bitcoin Electrum piniginė)

Ką mes siūlome , kad būtų paprasta ir patogu naudotis ir nereiktų jokių techninių žinių.

Mes siūlome naudotis kompiuteriui , ką ir patys naudojamės , o tai būtų „Exodus“ multi-kriptovaliutų piniginė , kurioje galite laikyti kelias kritptovaliutas vienu metu ir kuri šiuo metu palaiko virš 95 kriptovaliutų.(Atsisiūsti.)

Jeigu norite nupirkti ir tiesiog laikyti tai siūlome įsigyti fizinę piniginę „Ledger“ , kuri yra maždauk „usb“ dydžio ir palaiko taipogi kelių kriptovaliutų laikymą. Be to patį „Ledger“ valdysite savo kompiuteryje atsisiuntę papildomą programą.

Įsigyti galite čia : Ledger puslapyje

Jeigu norite sužinoti daugiau apie patį bitcoiną ir kaip naudotis – „Originali Bicoin svetainė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *